Přejít na obsah »

O nás

O nás

Travelport Česká republika a Slovensko

Globální distribuční systém Galileo je na našich trzích využíván od roku 1994.

Zastoupení a kancelář Travelport byla otevřena v roce 1999 na Vinohradské třídě v Praze. Prudký rozvoj zájmu o využívání GDS Galileo i vlastní produkce softwarových aplikací pro cestovní ruch vedly k tomu, že se původní kanceláře staly již těsné, a tak jsme se v dubnu 2005 přestěhovali do prostorných reprezentačních místností v Aviation House na Smetanově nábřeží 4/334 v Praze 1. V dubnu 2013 nám tyto prostory vážně poničil výbuch plynu. Nyní sídlíme v nových, moderních kancelářích ve Futurama Business Parku v Sokolovské 668/136d v Praze 8.

Vzhledem k velkému zájmu o GDS Galileo na Slovensku byla roku 2004 otevřena nová pobočka v Bratislavě - Travelport Slovensko, která úzce spolupracuje s kanceláří v Praze. Z Prahy je poskytována poradenská služba Helpdesk pro oba trhy, Praha i Bratislava pak poskytují technickou podporu klientům na svých trzích. Obchodní činnost je zajišťována pro Českou republiku z Prahy a pro Slovensko z Bratislavy.

Travelport Česká republika a Slovensko se také věnuje vlastnímu vývoji softwarových řešení pro cestovní ruch, a tak může nabídnout jak řešení pro online prodej, tak i další nástroje pro místní i mezinárodní trh.

Velmi úspěšným je vlastní software umožňující přístup do GDS Galileo přes webový prohlížeč s názvem GalileoTerminal, jenž je v dnešní době používán uživateli GDS Galileo ve více než 65 zemích světa.

Galileo International - Travelport

Historie systému Galileo se datuje již od roku 1971. Během desítek let své existence prošlo Galileo mnoha fázemi vývoje a v dnešní době je jedním z nejpoužívanějších a nejdůvěryhodnějších zdrojů informací a služeb pro cestovní agentury po celém světě. Jeho prostřednictvím je zajištěn kompletní servis pro širokou síť cestovních kanceláří a agentur, které mohou svým klientům nabídnout profesionální servis při plánování dovolených, zahraničních a jiných cest.

V říjnu roku 2001 se Galileo stalo základním pilířem americké holdingové společnosti Cendant Corporation a klíčovou společností divize Travel Distribution Services. V roce 2006 se tato divize osamostatnila a vytvořila nezávislou skupinu Travelport.

Skupina Travelport v roce 2007 změnila svého majitele, kterým je nyní společnost Blackstone, a současně se rozrostla o další celosvětový distribuční systém Worldspan.

Galileo nabízí ta nejlepší řešení pro zvyšování prodeje a výnosů, získávání provizí, využívání automatizovaných technologií snižující pracovní a provozní náklady a spoustu výhod pro všechny hráče v distribuční síti cestovních služeb.

Galileo nabízí přístup k více než:

  • 425 leteckým společnostem
  • 23 půjčoven aut
  • 68 000 hotelovým zařízením
  • Dalším dodavatelům cestovních služeb (např. společnostem poskytujícím okružní a zámořské plavby)

Systém Galileo využívá více jak 52 000 cestovních kanceláří po celém světě a je součástí světových online systémů, jako je např. Orbitz, CheapTickets a Ebookers.

Databáze Galileo 360 Fares, která je v současné době technologicky nejvyspělejší databází leteckých tarifů na světě spolu se širokou nabídkou produktů, umožňuje všem klientům GDS Galileo sestavovat komplexní nabídku cestovních služeb, které mohou poskytnout svým zákazníkům.

Více o společnosti Travelport

Travelport se řadí mezi nejpřednější poskytovatele cestovních služeb na světě. Jako primární poskytovatel geograficky nejrozsáhlejší a nejkomplexnější cestovní distribuční sítě hraje v dnešní době velmi významnou roli na poli cestovního průmyslu. více